Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wpadli do stawu, prowadził 15-latek
Odnaleziono 20 obrazów z kolekcji Potockich
Łoś wbiegł pod koła motocykla
Ultrakolarz - Kamil z Białobrzeg
home > Start > Aktualności > Trwa strajk
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.04.09 07:16 | aktualizacja: 2019.04.09 07:34

Trwa strajk

Rozmowy ostatniej szansy zakończyły się fiaskiem, dlatego od wczoraj rano rozpoczął się strajk nauczycieli. W większości szkół w Łańcucie nie odbywają się zajęcia edukacyjne, są jedynie zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Większość rodziców postanowiła nie posyłać dzieci do strajkujących placówek. [SONDA]
Trwa strajk
Trwa strajk

SONDA

Czy popierają Państwo strajk nauczycieli?

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałkowy poranek, 8 kwietnia, nauczyciele rozpoczęli strajk. Wcześniej jednak we wszystkich szkołach przeprowadzono referenda strajkowe. Na terenie Łańcuta strajkuje 14 placówek. Na terenie gminy Łańcut 4. W każdej placówce działa komitet strajkowy.

Wczoraj na godzinę 12 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie przebywało 20 uczniów.

Przypomnijmy, że głównym postulatem była podwyżka wynagrodzeń zasadniczych o 1000 zł dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku. Pedagodzy jednak idąc na ustępstwa zgodzili się na podwyżkę w wysokości 30% rozłożoną na dwa etapy - od września i od stycznia.

Część rodziców popiera żądania nauczycieli. Są też tacy, którzy podejmowane przez nich działania krytykują. - Najbardziej zaniepokojona byłam tym, że do ostatniej chwili nie było wiadomo czy strajk się w ogóle odbędzie, ale też to czy dzieciom będzie zapewniona jakakolwiek opieka w szkole. Zdecydowałam o zostawieniu mojego dziecka w domu, ale to wiązało się niestety z koniecznością wzięcia urlopu, a wcale tego nie planowałam w tym terminie - mówi nam jedna z mam. Inna podkreśla, że niskie zarobki nauczyceli obniżają prestiż zawodu.

Strajk może być odwołany w każdej chwili.

O możliwości rozpoczęcia strajku pisaliśmy: Strajk w szkołach

A czy Wy popierajcie strajk nauczycieli? Prosimy o zagłosowanie w naszej sondzie.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Trwa strajk, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 8183
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
dydaktyk-202   Dlaczego nie było takiej sondy, gdy strajkowali policjanci????????? Ci, którzy wybierali zawód policjanta, również znali warunki pracy i płacy i także strajkowali mają niewspółmiernie wyższe wynagrodzenie.
podpowiem dyskretną różnicę: by być policjantem wystarczy wykształcenie średnie i ma go większość funkcjonariuszy. By być nauczycielem, prócz magistra musisz mieć co najmniej jedną podyplomówkę.... Ale strajku policjantów nikt nie komentował. Ba, nawet strajkującym taksówkarzom społeczeństwo odpuszcza, bo cały hejt wylewa się na nauczycieli
12 kwietnia 2019
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x